Ravimtaimed

Küsimus: Kas peaksin muretsema, kui pärast käte ärakülmetamist on käed muutunud külmakartlikuks?30.01.2013

Tere!
Nimelt käisin ühel õhtul uisutamas 1,5 h. Lõpu poole uisuväljakult ära tulles tundsin, et jalgadel on väga külm pika peale hakanud ja et muidu soojad kindad on tuult läbi andnud. Läksin koju ja soojendasin radika vastas jalgu ja käsi, jalad olid tumeroosakad ainult varvaste juurest, ja kätel olid algul sinakad laigud, pöidla juures, kuid mitte väga sinakad.....
Hakkasin muretsema, et äkki juhtub midagi tõsist, kuid soojenedes kadus ära. Hoidsin jalgu susside sees veel edasi soojas, kuid nüüd käed külmetavad tihti... Katsudes on külmad. Kõik varbad ja näpud liiguvad hästi:) Ehk ei pea muretsema:) Aga nõu sooviksin küll. Kas on vaja muretseda? Praeguseks on kõik nagu normis, kui ainult see, et käed külmetavad nüüd, hoian neid ka ikka tihtipeale soojas:)
Tänan vastamast Teile.
Lugupidamisega,

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Eks nad said veidi külma. Proovige ingveri teed, see lööb keha soojaks näpu ja varbaotsteni välja. Siis võite ise teha salvi või õli määrimiseks, sinna sobiks rosmariini ja nulu eeterlik õli ja majoraani kui on külmamuhud. Ka kaneeli tarvitage. Veel võib nõgese juurtega kevadel vanne teha, kui jääb kahjustus. Vaadake, varsti ka meie kodulehelt taimeravi raamatut! www.ravimtaimeaed.ee, seal on palju retsepte ja nõuandeid, paneme nädalalõpuks üles.
Soovin paranemist! Külmaga ikka 2 paari kindaid kätte!!!