Ravimtaimed

Küsimus: Milliste ravimtaimedega saaks pidurdada 70-aastase mehe kaalulangust?06.02.2013

70-aastasel mehel kehakaal pidevalt langeb, arstid põhjust ei näe ega leia. Ehk on abi mingitest ravimtaimedest, mida võiksite soovitada?
Ette tänades.

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Milliseid uuringuid üldse arstid teinud on ja milline on menüü? Kas söögiisu on ja kas sööb korralikult. Kehakaalu tõstavad kaloririkkad toidud - või, mesi, roosuhkur, pähklid, õlid. Lisage ka vitamiinirikkaid toite - salateid, eriti kevadel. Taimi on selliseid, mis tõstavad söögiisu - näit võilillejuur joogina või näksides, koirohi (tee on jube mõru, aga väike tinktuurikuur 10 päeva), islandi samblik teena, kõik taimed, mis sisaldavad mõruaineid. Tavaliselt võib kaalulangus viidata ikkagi haigusele, nii et nõudke uuringuid, kui tegu on suure kaalulangusega ja kehakaal alla normi.
Terv,Katrin