Ravimtaimed

Küsimus: Kas luukühmude eemaldamiseks on abi salvist, milles on harilik varemerohi, harilik sealõuarohi ja harilik soopihl?07.02.2013

Tere.
Ajakirjas Rahvaravitseja Nr.3 2011 on artikkel imesalvist, mis eemaldab luukühme. Salv segatakse kokku kolmest komponendist: harilik varemerohi, harilik sealõuarohi ja harilik soopihl.
Kuidas kommenteeriksite salvi võimalikku toimet?
Kas on mõeldav, et Teie käest oleks võimalik sellist salvi saada?
Lugupidamisega,

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Sealõuarohu kohta ei oska hetkel öelda, aga varemerohi ja soopihl on väga head taimed, teeme ise neist salvi ja see on aidanud nii selja kui liigesehädade korral. Sealõuarohi on kasvajate, kärnade, naha probleemide, mädanevate haavade korral. Aga juured on mürgised!!! Ise oleme lisanud oma salvidesse eeterlikke õlisid vt www.ravimtaimeaed.ee koostiseid. Kõik oleneb ka, mis Teie diagnoos on. Millest Teil muhud on? Eks sellest siis ka ravi, kui on reuma, siis piisab soopihlast ja varemerohust, valu vähendavad nad kindlasti, parandavad verevarustust ja enesetunnet, alandavad põletikku. Ka tuleks teesid juua, kui on reuma - soopihl, angervaks, kaselehed, kibuvits. Kui kasvajad, siis tuleb kevadet oodata. Edasiseks konsultatsiooniks ka mu meil ravimtaimed@hot.ee
Terv,Katrin
Karepa ravimtaimeaed