Ravimtaimed

Küsimus: Kas 3-aastasel lapsel oleks perthese korral varemerohust kuidagi kasu?29.05.2013

Tere. Mu 3-aastasel pojal diagnoositi perthes. Kas varemerohust oleks kuidagi kasu?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Varemerohu salvi või õliga määrimine olnuks ka ennetava vahendina hea, ka soopihlaga segu.
Praegu võiks ka kasu olla, võiks olla määrimiseks selline salv, kus on peale varemerohu juure ka nuluõli või männipungade eeterlik õli sees. Varemerohul on raku uuenemisprotsesse soodustav ja põletikuvastane mõju. Ka paistetuse ja väsinud jalgade ja selja korral on abi peale füüsilist pingutust. Ja traumade korral. Peale luumurde, operatsioone jne on kasutatud välispidiselt. Seespidiselt on kasutatud erijuhtudel (mädased luupõletikud, kasvajad, gangreen) teed ja tinktuuri 1 tass päevas 7-10 p kuuridena, nii väiksel lapsel ehk 1 tl 3 korda päevas. Määrimine salvi või õliga on 3 nädalaste kuuridena, siis vahet pidada ja vajadusel kuuri korrata.V
terv, Katrin
ja lugemiseks ka www.ravimtaimeaed.ee