Ravimtaimed

Küsimus: Millised ravimtaimed aitaksid ära hoida ja ravida kroonilist põiepõletikku?13.06.2013

Tere!
Soovin nõu pidevalt vaevava põiepõletiku korral. Millised ravimtaimed on sellisel juhul sobilikud? Ja kuidas seda üldse ennetada saaks, et iga väikse külmetuse korral taas probleem ei vaevaks?
Tänud!

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Peaksite jooma mitu korda aastas puhastavaid teesid segusid kaselehest, mustasõstralehest, kuldvitsast, raudrohust. Võite aeg-ajalt juua ka pohlalehe teed ja kui on tugev põletik, siis leesikalehe teed 5-7 päevase kuurina. Kevadel ka kasemahla. Seda võib ka sügavkülma varuda ja aastaringi kasutada. Hea on ka petersell ja seller, neid võib toidus kasutada iga päev.
Joomiseks sobib ka kortsleht, põdrakanep. Kasutage eestimaiseid taimeteesid igapäevaselt - mustsõstar, kortsleht, põdrakanep on maitsvad teed. Toiduks kasutage ka arbuuse, kõrvitsaid, kurke, kabatšokke, need panevad neerud tööle ja soodustavad kuseteede puhastumist.
Edu soovides Katrin
Taimede kohta leiate infot meie kodulehelt www.ravimtaimeaed.ee
Ja minu raamatust "Korilase aastaring", kus on juttu korjamisest, kuivatamisest jpm.