Ravimtaimed

Küsimus: Milliste ravimtaimedega leevendada psoriaasi?20.07.2013

Millised ravimtaimed leevendavad psoriaasi: nii nahaprobleemides kui organismis seespoolt - põhjus ju ikka sees, nahalööbed vaid selle väljund?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Psoriaasil on mitmeid vorme, liigestega seotud, maksaga ja stressiga seotud. Tihti lööb välja, kui inimesel on pinged, stress, ka maksa tööd mõjutab stress, aga kui keha on mürke ja jääkaineid täis, siis tuleb ka maksa puhastada ja korralikult toituda, suhkur, rafineeritud toiduained, suitsutatud, poolfabrikaattooted on kahjulikud. Tihti mõjub hästi päike ja merevesi...
Taimed raudrohi, maarjalepp, võilill, põdrakanep, kuldvits, noored kaselehed, aasristik, põldkannike, kevadel ka kasemahl. Natuke, u 7 päeva võib ka teha vereurmarohu teega kuuri, 1 tl tassi kohta kuivatatud droogi, lonkshaaval 30 min enne sööki. Ka teisi teesid tuleb enne sööki juua 1-3 p. Määrimiseks on aidanud kuusevaiguga salv, paplipungadega salv - kui on tugeva sügelusega. Salvide koostist ja retsepte saate vaadata www.ravimtaimeaed.ee
Kuusevaigu salvis on hea kui on varemerohtu, saialille, võite ka põldosja ja paplipungi panna. Paplipungi saab asendada ka haavapungadega. Ameerikas on kasutatud ka angervaksa teed organismi puhastamiseks psoriaasi korral ja kasetõrvaga salve.
Igal juhul edu ja tervist!