Ravimtaimed


Küsimus: Milliste looduslike ravimitega saaks lapsel ennetada kuseteede infektsioone?24.09.2013

Tere!
Minu lapsel on kaasasündinud põieanomaaliad, äravooluhäire ning kortsneer ning teise neeru talitluse langus. Seetõttu on ta alates sünnist võidelnud pidevate urotrakti infektsioonidega (neerupõletikud, põiepõletikud). Raviks on olnud veenisisene AB ravi esimesel kolmel eluaastal vähemalt korra kuus. Laps, nüüdseks 5-aastane, on profülaktikaks võtnud juba mitu aastat Nitrofurantoini igapäevaselt 1 tbl. Olen korduvalt üritanud seda proovida ära jätta, kuid nii kui üks õhtu jääb rohi võtmata, on järgmisel päeval kohe infektsioon platsis.
Palun öelge, kas oleks olemas mõni looduslik ravim, mida saaks 5a laps pidevalt võtta ja mis omaks samasugust efekti? Oleme proovinud Urosepti, jõhvikatablette, kuid need ei tundu mõjuvat samamoodi kui Nitrofurantoin, st infektsioonid tulevad ikkagi. Oskate veel nõu anda?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Antud ravim peaks olema keelatud neerukahjustuste korral. Teie puhul ma ei tea, mis bakteriga on tegu, aga üritan anda üldsoovitusi. Igasugu jõhvikatabletid ja uroseptid on nõrgad, lisaks sööb laps nendega sisse ka igasuguseid mittetervislikke aineid, mis seda tabletti koos hoiavad. Parem on süüa jõhvikaid või teha ise jõhvikamahla. Samuti ravim on ju keelatud neerukahjustuste ja neeruhaiguste korral - lapsel on neerudega ju probleemid!
Soovitaksin kasutada leesika, pohlalehe teed. Keeta tuleb neid 30 min ja siis lasta seista 45 min. Kurnata ja võtta 1 tl 4-5 korda päevas.
Neid teesid võiks võtta 1 nädal. Ja siis juua vahepeal kuldvitsast, kaselehest, raudrohust teesid. Ka lonkshaaval 3-5 korda päevas. Hea oleks 1 tund enne sööki või söögiaegade vahel. Veel puhastab neerusid hästi põldosi, seda tuleks keeta 30 minutit! ja ka lapsele lonkshaaval. Kortsus neerule ja ka äravoolu suurendamiseks on hea kortsleht. Põletikulisele neerule on hea koldnõges - näeb välja nagu iminõges, aga kollaste õitega. Võib juua ka soopihla teed, mida samuti keedetakse 30 min, või hoitakse termoses 8 tundi. Hakake katsetama! alustage leesika ja pohlaga, ja siis kuldvits, mis on hea neeru- ja põie infektsioonide korral. Ka soopihl on hea bakterivastase toimega. Kevadel kindlasti ka kasemahl! Ehk on praegugi veel kelleltki osta. Sügavkülmas. Kevadel võib teha ka kortslehe salatit, sest kortsleht on hea neeru taastamiseks; puhastamiseks on veel teeleht ja teelehe seemned, hobumadar, roomav madar. Praegu sobivad söömiseks kurk, kabatšokk, arbuus, need panevad neerud tööle, koduaia omad ikka! Kõik ravimtaimed peavad olema kogutud puhtast kohast, st kui ostate, siis mahemärgiga. Apteegis müüdavatest on mõned isegi roundupi jm asjadega kasvanud. Jõudu ja jaksu. Nõu leiate ka minu kodulehelt e.taimeravi raamatust ja toidu retseptidest! Ka e-poes on taimede kohta infot! Loodan see talv veel seda täiendada!
www.ravimtaimeaed.ee
tervist ja jõudu soovides
Katrin