Ravimtaimed

Küsimus: Millised ravimtaimed sobivad roospõletiku raviks?26.12.2013

Tere,
Millised ravimtaimed sobivad roospõletiku raviks?
Tänan!

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Juua võiks soopihla, see on nii põletiku kui valuvastase toimega, kummelit, saialille, angervaksa. Ka külmi mähiseid võib teha nende taimedega, mähiseks sobib ka tammekoore külm keedus. Ise oleme aidata saanud ka liigeste salviga, mis on tehtud soopihlast ja seljasalviga, milles on soopihl ja varemerohu juur. Mõlemad salvid sisaldavad ka nulu ja lavendli eeterlikku õli. Soopihl ja varemerohi peavad olema kuumas õlis 6-8 tundi ahjus ja siis lisatakse vaha 10 protsenti ja eeterlikud õlid 3 protsenti mahust. Olen ise samuti just salvidest abi saaanud algfaasis ja valu ja paistetus on 3 päevaga kadunud. Veel võib proovida saialille ja lavendli salvi, sinna võib lisada ka põldosja ja teelehte. Hoida kuumas õlis või rasvas, näit kookosrasvas 2 tundi ja kurnata. Ka soopihlast ja varemerohust võib teha salvi palmi või kookosrasvaga. Täpsemaid juhiseid leiate ka meie kodulehelt www.ravimtaimeaed.ee ja kindlasti juua teesid, kummel, saialill peaksid kuumas vees tõmbama 30 min, soopihl ja tammekoor peavad keema 30 min.

Head tervist soovides!
Katrin Luke
Karepa ravimtaimeaia perenaine