Ravimtaimed

Küsimus: Kas madar ravib epilepsiat ja hüsteeriat?20.02.2014

7-aastasel lapsel on epilepsia ilma hoogudeta ja hüsteeriahood. Kas madara tee ravib neid haigusi?

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Madarat ma pole kasutanud, v.a neerude töö parandamiseks segudes, mis väljutavad vett. Kui vee hulk on organismis suur, võib see vallandada krambi hoo. Et vedeliku hulk kehas suur poleks, tuleks vältida soolaseid toite, sh ka valmistoitusid, kus on soolasisaldus suur.
Rohkem olen soovitanud kasutada närve rahustavaid ja lõõgastavaid teesid ja toitumisteraapiat. Ja on olnud positiivseid tulemusi. Ära jätta nisu jm gluteeni sisaldavad teraviljad, piim ja juust, igasugu valmistoit, eelistada kindlasti mahetooteid, maiustused ja suhkur ära jätta. Puuviljad ja värvilised köögiviljad on soovitavad. Iga inimene on erinev, kui piimatoodetest ei suuda loobuda, proovige mõnda aega ja jälgige tervist.
Teedest siis nurmenukku, kummelit, vaarikalehti, punet, melissi, monardat, münte.
Soovi korral lugege ka meie kodulehelt e-taimeravi raamatut.
www.ravimtaimeaed.ee