Ravimtaimed

Küsimus: Kuidas ja mille puhul kasutatakse vääris-vaipkakart (chamaemelum nobile)?03.03.2014

Tere
Sooviks teada kuidas seda ravimtaime kasutatakse ja mille puhul seda soovitate? Olen kuulnud et vääris-vaipkakar ja kummel on ühe toimega.
Millal on õige korjamise aeg?
Ette tänades

Vastus: Katrin Luke, Karepa ravimtaimeaia perenaine, fütoterapeut, Karepa Ravimtaimeaed, Norman Ravimtaimed OÜ, www.ravimtaimeaed.ee

Tere!
Ise me pole kasvatanud ega kasutanud, aga maailma kogemuse põhjal on vaip-vääriskakral uriinieritust soodustav, rahustav, spasmide, stressiga seonduvate seedehäirete, iivelduse vastane toime, menstruatsiooni vaevuseid leevendav toime. Kasutatakse ka kosmeetikas juuste loputamiseks, välispidiselt kompressideks.
Võib tekitada iiveldust ja allergilisi reaktsioone. Raseduse ajal ja imetamise ajal ei soovitata kasutada. Samuti kui kasutate verdvedeldavaid preparaate, ei soovitata kasutada.
Kogutakse õisi õitsemise algul ja kuivatatakse 30-40C juures.
Tarvitatakse teena, vesitõmmisena, kompressina.