Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Millest võib olla tingitud, et küülikul on nädal aega silm vesine olnud?24.05.2014

Tere!
Umbes nädala aja jooksul on küülikul (5 aastat) üks silm kogu aeg märg. Mingit mäda ega teisi eritusi silmast ei tule, lihtsalt silma ümbert on karv märg.
Millest selline asi võib olla tingitud ? Ma olen kahe päeva jooksul silma puhastanud NaCl lahusega. Kas peaksin sellega edasi puhastama? Kas ka kummeliga võib silma loputada?

Tänan vastamast :)

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Küülikutel probleemid silmadega on väga tihti seotud hammastega. Selle tõttu soovitan pöörduda veterinaarkliinikusse, kus loomaarst saab kontrollida hammaste seisundit.
Lugupidamisega,
Aleksandr Semjonov