Lemmikloomad

[pealkirja vaade|avatud vaade]
[uuemad enne|vanemad enne]
[10|20|30]

Küsimus: Kuidas seda seletada, et kassil on nohu ühel pool ninas ja juba 2 kuud?22.12.2016

Tere!
Ostsime kasvandusest kassi juba nii, et tal oli nohu. Öeldi, et sama hommik oli näituselt saanud ning anti mingid tilgad kaasa (arstil selgus, et lihtsalt immuunsuse tugevdamiseks). Arstil saime ka oftan akvakoli raviks ja korraks nohu nagu taandus aga siis jälle tagasi. Läksime siis uuesti arsti vastuvõtule ja sisse astudes mida pole, on nohu... Päris uinutama teda selle proovi jaoks ei hakanud aga järgmine päev oli nohu tagasi. Nohu on ainult ühel pool, silmad tunduvad korras. Aevastab tihti suuri rohekaid kolle ninast välja. Muidu mängib ja sööb ja joob ilusti ning naljakas, et just ühel pool ja ainult seal pool see nohu 2 kuud juba olnud on. Mis võiks olla probleemiks?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt on tegemist viirusliku nohuga ( ilmselt herpesviirus).
Loomakliinikus saab raviplaani. Vajadusel ja võimalusel võite ka filmida seda, kuidas ta turtsub ja "suuri rohekaid kolle" ninast väljub.
Kui arst ei usu ja kass kliinikus ei turtsu
 

Küsimus: Mida teha, kui koer avab uksi ja linkide ära võtmine ega piirete ehitamine ei takista?21.12.2016

Meie 2-aastane saksa lambakoer hüppab välisuksi lahti, ei aidanud lingi ära võtmine ega lingi püsti pööramine, hoian uksi kogu aeg lukus aga ta ei lõpeta. Panime aia ette, et ta ei pääseks ukseni, leiutas ja sai ka sellest üle või lükkas ümber. Kas ei ole mingit õpetust anda? Mis teha?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Teil on väga tark koer. Mina soovitan valida ja vahetada õige lukk. Kõik muu tegevus võib võtta rohkem aega ja olla kallim.
 

Küsimus: Kas peaks muretsema, kui kassil on keele peal mustad täpid?20.12.2016

Tere, Kassil on keele peal mustad täpid, minu arust tal varem pole küll neid olnud, kiisu meil 2-aastane. Eile haigutas ja panin tähele neid täppe. Keel on täiesti ulatuses täis neid. Umbes 1-2 mm täpid. Kas peaks arstile viima?

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Tõenäoliselt on tegemist pigmendilaikudega aga igaks juhuks võiks ka arstile ennast ette näidata
 

Küsimus: Kas kass võib võid süüa, on see normaalne või võib tegu olla mingi varjatud haigusega?12.12.2016

Tere,
Avastasime hiljaaegu,et meie tubane 15-aastane kassiproua käib salaja laua peal võinuga üle limpsimas. Proovisime siis panna väikese taldriku peale talle personaalse võitörtsu ja meeldib täiega, aga panime ka tähele, et nüüd krõbuskikaussi väga asja enam pole ning kui võitaldrik on tühi, siis ei rahune enne, kui võisilm taas nina all on.
Kas see on normaalne või võib tegu olla mingi varjatud haigusega?

Ette tänades,

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Eks või on ju rasvane ja sisaldab ka piimavalku mis kassidele meeldib. Või andmine kassile, ja eriti just eakale kassile, peaks olema selline "sümboolne üritus", sest või on ka soolane ja see ei ole suuremas koguses kassi neerudele hea.
Kui kass näiteks eelistab soliidsemas eas krõbuskitele pehmemat toitu, peaks arstil laskma kindlasti suuõõs üle vaadata, et kontrollida hammaste, igemete või ka keelega seotud haigusi. Vajadusel saab loomaarst anda ka soovitusi eakohaste või ka vajadusel ravitoitude kohta.
 

Küsimus: Kas kassipojal võib antibiootikum esile kutsuda kõhulahtisuse?03.12.2016

Kas kassipojal (5.kuud) võib antibiootikum esile kutsuda kõhulahtisuse? Esimene kuur 5 päeva määrati 19.nov. Praegu alustas võtmist 29.nov. õhtul. Saab hommikul ka Loxicom 0,5 mg/1ml.+ 2x päevas silmatilkasid Fucithalmic.
Tänan!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Võib küll. Soovitan anda kassile antibiootikumikuuri ajal mõnda probiootilist pastat,( peaks olemas olema laias valikus kõigis hästivarustatud loomakliinikutes) et taastada seedeprotsessis osalevate " heade" bakterite tasakaalu ning kaitsta seedekulgla limaskesta
 

Küsimus: Mida teha, kui 8-kuune sakasa lambakoer autot oodates viskab kõhuli ja kui autoga kohakuti on, siis nagu ründab seda?30.11.2016

Tere
Mul on 8-kuune saksa lambakoer. Käin temaga iga päev jalutamas, aga ta kardab autosid. Algul nagu kardab aga siis tahab autole järgi joosta. Laseb kõhuli maha ja kui auto meieni jõuab, tahab peale hüpata. Olen juba kaks kuud jalutamas käinud aga ikka ei harju ara. Mida teha.
Teid ette tänades.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Palju noored koerad jahivad autod. Proovige saada tähelepanu kõrvale näiteks andke majus koerale iga kord kui auto läheb mööda. Enamustel see läheb mööda vanusega.
 

Küsimus: Kas koerad näevad selja taha?30.11.2016

Kas koerad näevad selja taha?

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Koerte vaatamise ümbrus on 240-250 graadi. Taga nemad ei näe. Aga nad saavad kontrollida mis toimub tagant kuulamisega ja lõhna tunnistamisega.
 

Küsimus: Miks avalikus kohas lahtiselt liikuvad koerad erinevalt käituvad?30.11.2016

Lähen töölt koju. Mu juurde jookseb lahtiselt üks suur koer (avalikus kohas, kus koerad ei tohi lahti olla). Jääb meetri kaugusele seisma ning haugub ja lõriseb. Ei hammusta. Otseselt ei ründa. Koera peremeest kuskil ei ole.
Lähen poest koju, mu juurde jookseb üks suur koer, kes lõriseb ja haugatab samuti meetri kaugusel. Koer on samuti lahti. Koera perenaine on lähedal, kuid ta ei reageeri, ega kutsu koera ära.
Lähen bussipeatusse, minust jookseb mööda suur hundikoer. Lahtiselt. Istub mu kõrvale maha vaatab taevasse ja ulub. Seejärel läheb edasi.

Vastus: Aliftina Petrova, Eesti Kennelliidu F.C.I välimikukohtunik ja kuulekuskoolituse kohtunik

Tere. Muidugi koerad käituvad erinevasti. Kõik koerad on väga erinevad. Mõned väga tahavad suhelda inimestega ja julgevad tulla ligidale. Mõned Tahavad aga ei julge tulla ligidale. Mõned kardavad võõrad inimesed ja sellepärast vihkavad. Muidugi on ideaalne siis kui koerad on ükskõiksud võõrade inimeste vastu.
 

Küsimus: kas kassile kergelt peale astumine võib olla põhjuseks, et kassike köhib?28.11.2016

Tere!
Minu ca 3-4 kuune kassipoeg köhib ja hingab imelikult, nagu miski takistaks, juba paar nädalat. Eriti tuleb see läkastamine esile just nurrudes.
Tuli meelde, et päev-kaks enne sellise läkastamise avastamist olin talle kogemata peale astunud õrnalt. Kas tegu võiks olla füüsilise vigastusega? Samas ta mängib, sööb, jookseb, naudib paitamist, käitub nagu täiesti normaalne kassipoeg. Ussirohtu on saanud tableti kujul. Milles võiks olla probleem? :(
Ette tänades

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kindlasti tuleks lasta kassipoeg arstil üle vaadata. Lisaks traumakahtlusele võib kõne alla tulla näiteks võõrkeha, mõni hingamisteede nakkushaigus või ikkagi sooleparasiitide ränne.
 

Küsimus: Kuidas võtta kassilt pissiproovi?22.11.2016

Tere
Vahetasime ca 3 nädalat tagasi kassil krõbinaid. Specific. Peale seda on kass hakanud palju palju rohkem jooma ja seega ka pissil käima. Kas see võib olla tingitud krõbinatest? Mis probleemid võivad veel olla? Lisaks on suurenenud metsikult söögiisu. Kass on 6,7 kg, kastreeritud, 9 a.
Mida soovitate söögiks? Loomaarst soovitas võtta kassilt pissiproovi, aga kuidas ma seda kätte saaksin? Ta ei lähe ju tühja kasti pissile.

Tänan väga!

Vastus: Ain Erkmaa, loomaarst, Tartu Raatuse tn. Loomakliinik ja Loomade Hotell, www.farmax.ee

Tere

Kui kuivtoit on korralikult "kuiv", siis peabki rohkem jooma, et saada organismi jaoks piisavas koguses vedelikku. Sageli on toakasside probleem just selles, et nad liiga vähe joovad, uriin on liiga kontsentreeritud ja selle baasil tekivad probleemid neerude ja/või põiega.
Uriiniproovi uurimine pole üldse paha mõte ja selle jaoks saab kliinikust osta spetsiaalse uriini kogumiseks mõeldud komplekti, mis sisaldab vedelikku mitteimavat liiva, pipetti ja puhast katsutit. Uriiniproov peab olema kliinikusse viimiseks võimalikult värske. Kui te kohe ei saa proovi viia, tuleks kuni paariks tunniks asetada see kindlasti külmkappi. Hea oleks võimalusel mõõta ka veresuhkrut ja määrata verest neerunäitajad. Õige söök selgub pärast proovide vastuseid