Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Viirpapagoi nokk on katki06.07.2011

Tere, avastasin, et minu viirpapagoil (emasel) on sealt kohast nokk katki, kus saab selgeks teha, kas linnuke on emane või isane (minu viirpapagoil siis pruun noka ülemine osa). Katki on sellisel moel, et pruunika osa üks kiht või tükk on ära tulnud ja näha on ka natukene verd ja pisikene auk sees. Kas on põhjust muretseda ja mida oskate soovitada?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Ei tasu muretseda. Linnud aeg-ajalt vigastavad ennast ning need vigastused paranevad ise. Te muidugi võite puhastada neid näiteks kloorheksidiiniga, kuid ei pea. Juhul, kui vigastusi tekib rohkem - pöörduge loomaarsti poole ja laske tal uurida papagoid parasiitide suhtes.