Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Viipapagoi hingab vilistades ja nokk on pealt punase eritisega (verega?)30.08.2011

Märkasime täna, et viirul on nokk pealt justkui katki (verine) ning lähemalt kuulates kostus hingamisel vilinat ja pisut lõõtsutamist.
Kas peame lindu näitama loomaarstile või saame ise teda aidata?
Kas peame abi otsimisega kiirustama?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Kindlasti pöörduge loomaarsti poole! Need verised koorikud võivad takistada tema hingamist. Koorikuid tuled ettevaatlikult eemaldada ning uurida kui tõsised need vigastused on.