Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Viirpapagoi ei saa ühe jala peale toetuda, mis võib olla selle põhjuseks?18.03.2012

Tere,
Viirpapagoi ei saa juba mitu päeva ühe jala peale astuda, hoiab jalga üleval, kui kuidagi käib, siis longates. Samal ajal on ta ise särtsu täis, laulab, mängib, sööb ilusti, väljaheide on samuti korras. Tal on esiküüned pikad, kas ta võis kuidagi jala ära väänata kinni jäädes? Kas võib loota, et jalg saab ise terveks?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!

Põhjusi võib olla palju - liiga pikad küüned, traumad, venitused jne. Soovitaksin anda linnule põletikuvastast preparaati Carprofen Drops, arvan et läheb üle.

Aleksander Semjonov, DVM