Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Kakaduu katkub rinna sulgedest puhtaks ja ei lase sinna sulgi kasvada, mida ette võtta?11.04.2012

Meil on 4-aastane papagoi, kes endal rinnust sulgi välja kakub. Ilmselt teeb ta seda armukadedusest, kuna võtsime endale koerakutsika. Koera andsime ära teise perre juba umbes aasta tagasi, aga papagoi ikka nokib sulgi rinnult ja ei lase neil tagasi kasvada. Lugesime internetist, et papagoidele saab kaela panna mingi rihma (krae) üheks aastaks, et ta ei nokiks ennast niimoodi. Käisin Tallinnas kõik zookauplused ja loomakliinikud läbi, aga sealt abi ei saanud. Küsimus - kust saaks sellist kaelarihma või siis krae osta papagoile?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tegelikult on see üsna keeruline probleem nimega kannibalism, mille põhjuseks on tavaliselt stress. Kusjuures stressifaktoreid võib olla üsna palju - näiteks vale valgustus jne. Helistage Oknavet Veterinaardiagnostikakeskusesse, http://www.hot.ee/v/vetdiagnostika/, pange ennast vastuvõtule kirja ja üritame Teie probleemi lahendada, vajadusel leiame ka krae.