Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Kas viirpapagoi nokka ja küüsi võib lühemaks viilida?11.04.2012

Tere,
Kas viirpapagoi nokka võib klaasviiliga natuke lühemaks viilida (kuna tundub liiga pikk) ja kui võib, siis kuidas? Kas küüsi võib tal ka lühemaks viilida, kuna tal on veresooned nokas ja küüntes?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Esiteks viilimine ei ole väga efektiivne, teiseks võib see kahjustada nii nokka kui ka küüsi. Soovitan pigem pöörduda kogenud loomaarsti poole, kes kõigepealt otsustab, kas need vajavad lühendamist või mitte ja juhul kui vajavad, saab lõigata spetsiaalsete tangidega.