Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Roti kõrvadel mügarikud21.03.2011

Tere,
Roti kõrvade äärtesse on tekkinud mingid mügarikud. Paistab, et see nakkab, sest teisel rotil on ka juba samasugused.
Mis see võiks olla, kuidas ravida ja kas ta on nakkav teistele loomadele või ka inimesele?
Ette tänades

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere,
Nähtavasti on tegemist kõrva- või nahalestadega (näiteks Myocoptes spp.), mis on üsna sageli levinud närilistel, kuid inimesel haigestumist esile ei kutsu. Haiguse diagnoosimiseks tuleb pöörduda loomaarsti poole ning teha parasitoloogiline uuring. Ravi määrab loomaarst vastavalt uuringu tulemustele. Üldjuhul kasutatakse selleks ivermektiini.
Väiksema tõenäosusega võib tegemist olla ka bakteriaalse või seente põletikuga.