Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Viirpapagoi haigestub kevade alguses30.03.2011

Tere,
Emane viirpapagoi haigestus taas märtsi keskel. See ei ole esimene kord (vanus ca 7-8a). On passiivne, suled kohevil, puhkab pea kõrvale (nö "õla peale") toetatud, väljaheide vesine.
Millest on see tingitud? Kuidas aidata, ravida?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Sümptomid on muidu väga üldised ning otseselt ei viita konkreetsele diagnoosile. Tegemist võib olla parasitaarse haigusega, näiteks koktsidioosiga, mis on papagoidel laialt levinud. Tasub pöörduda loomaarsti poole, kes vaatab ta üle ning paneb täpse diagnoosi. Koktsidioosi raviks sobib toltrasuriil.