Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Mida teha, kui kana (araucana ristand) on hakanud pead viltu hoidma ja ühele poole vaatama?28.11.2012

Tere!
Mure noore kanaga. Tegemist on araucana ristandiga ja vanus umbes 4 kuud. Oli igati tubli ja terve kana ja siis mõned päevad tagasi hakkas oma peakest viltu hoidma ja ühele poole üles vaatama. Arvasime, et äkki on tal nägemisega probleem aga proovisime talle sööki visata ühele ja teisele poole - ja tundub, et mõlemad silmad näevad korralikult. Kas oskate arvata, mis temaga võis juhtuda? Kas on tegu mõne haigusega või on teised kaaslased talle lihtsalt liiga teinud ja kas saame tema aitamiseks midagi teha?
Tänud ette!

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!

Kõige tõenäolisemaks põhjuseks võib olla B-vitamiini puudus toidus. Sellele linnule tuleks aga juba B-vitamiini süstida. Kui see ei aita, tuleb teda põhjalikult uurida.