Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Mida teha kui maal elamute vahetus läheduses on elama asunud rästikud?26.04.2013

Tere,
Kui väikese majade grupi vahetus ümbruses elab juba aastaid mitmeid rästikupesakondi ja tihti võib neid või nende poegi kohata otse maja õues. See on päris hirmuäratav ja ohtlik. Mida peaksime tegema või kuhu pöörduma, kui ei taha nendega koos elada?

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Peate pöörduma keskkonnaameti poole. Kuid kuna rästik on Eestis kaitse all, siis selliste loomade igasugune häirimine on keelatud.

Parimat,
A.S.