Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Mida teha kui viirpapagoil nokk kestendab ja on muidu passiivne?26.04.2013

Mul selline mure, et jõulude ajal vanematele kingitud viirpapagoil nokk ketendab ja ajab kogu aeg saba suled ära. Viimasel ajal pole lennata ka tahtnud aga laulab ilusti peegli juures. Tavaliselt kui maiustus pulga talle panime, siis sõi tolle poole tunniga puhtaks, nüüd seisab juba mitmendat päeva, paar ampsu on võtnud. Kardan, et ta on tõsiselt haige. Lugesin netist, et tegu võib olla mingi lestaga, kes seal nokal käike uuristab. Mida teha? Loomaarstile pole võimalik ka kuidagi temaga minna. :S

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere!
Arvatavasti tegemist on tõesti knemidokoptoosiga ehk lestaga. Kuid selle haiguse diagnoosimiseks peate te loomaarsti poole pöörduma. Alles siis, kui diagnoos on pandud, saate ka ravimeid.

Lugupidamisega,
A.S.