Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Kas kaks kaaslaseta jäänud viirpapagoid võiksid omavahel sõbruneda?20.05.2013

Tere,
Meil peaks olema emane viirpapagoi, kes on juba 4 aastat üksik (kaaslane suri u. 4 aastat tagasi) aga nüüd võtsime endale arvatavasti isase viirpapagoi, kes alles kaotas oma kaaslase (suri ära). Alguses tutvustasime neid üksteisele läbi oma puuride, aga siis lasime nad puurides lahti ja uus viirpapagoi läks kohe meie puuri ja hakkas seal nagu peremehetsema, alguses nokis uus viirpapagoi meie papagoid ja lõi jalaga ka. Siis lasime nad uuesti eraldi puuridesse aga nüüdseks on nad ikka koos puuris aga tundub, et uus viirpapagoi tahab pidevat tähelepanu saada meie vanema viirpapagoi käest aga meie vanem viirpapagoi tundub, et väga ei soovi seda tähelepanu. Kuigi viimasel ajal panen tähele, et kui nad puurist väljas, siis istuvad nokapidi koos, aga mulle tundub, et meie vanemal papagoil on samal ajal ka suled veidi turris. Natuke siiski jääb mulje, et meie vanem papagoi ei harju oma uue kaaslasega. Võib see nii olla? Või mida te soovitate? Äkki peakski nad eraldi puurides hoidma? Ette tänades

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Tere,
laske neid kokku ja las ise otsustavad, kes on peremees majas. Kui hakkate nende omavahelistesse tülidesse sekkuma, siis ei lõpe need kunagi. Mõnikord aga juhtub ka nii, et linnud küll elavad koos, kuid samas tekitavad teine-teisele stressi. Jälgige nende käitumist ja kui hakkate tähele panema, et lind/linnud on stressis (söövad vähem, nokitsevad endal suled välja jne.) siis kindlasti eraldage nad teine teisest.