Eksootilised lemmikloomad, linnud, kalad

Küsimus: Nümfkakaduu hingab raskelt25.05.2011

Tere,

Tunnen tõelist muret oma emase nümfkakaduu pärast. Ta hingab juba üle nädala õrnalt kraaksudes ning väga-väga raskelt. Samuti viimastel päevadel ta juba hoiab silmi kinni, nagu ei jaksaks lahti hoida ja järjepidevalt ahmib nagu õhku siutsudes ja nagu väikse klõpsuga vahepeal. Pöördusin ka veterinaari poole, kes vaatas väljaheidet, ent laborisse seda ei saadetud. Andis meile enrobioflox antibiootikumi 0,1 ml päevas. Pidime seda andma (1 x arsti juures) ning kaks korda kodus. Nädala möödudes pidime uuesti ühendust võtma. Sellel momendil tundus, et hingamine on veidi paranenud. Ta soovitas kuuri jätkata veel nädala. Täna on olukord sedavõrd kehv nagu ennist seletasin ja samuti on väljaheide vedel ja valge. Kuidas peaksin edasi toimima? Millise veterinaari juurde soovitate pöörduda?
Olen tõeliselt mures oma papagoi pärast, kuna iga kord kui ta sisse hingab siutsub väga kurvalt ja raskelt.
Arst arvas, et see on tingitud stressist, sest ca pool aastat tagasi võtsime endale koera. Papagoi on 11 aastat vana.

Vastus: Aleksander Semjonov, DVM, eksootiliste loomade spetsialist, Eesti Maaülikool, www.emu.ee

Antibiootikumi suukaudne andmine ei pruugi anda head tulemust, eriti väikeses doosis. Võiks võtta proovi ja määrata patogeeni, mille järgi määrata antibiootikumi.