Kassid

Küsimus: Mida teha kurja kassiga, kes on tige ja küünistab?06.06.2014

Tere
Tahaksin teada, mida teha sellise kassiga, kes on võõraste peale väga tige, susiseb, kräunub ja küünistab ning käib kogu aeg järgi. Teda kellelegi ära anda on, ma usun, praktiliselt võimatu. Kas on olemas mingi MTÜ või mõni varjupaik, kes teda võtaks? Magama ei raatsi üldse panna...

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Teie küsimusest tuleb välja, et te soovite loobuda oma loomast, kuna talle ei meeldi külalised. Ma ei oska siinkohal eriti midagi öelda. Ma austaks looma seisukohta külaliste suhtes ja püüaks ta panna külastamise ajaks teise tuppa.
MTÜ-d ja vabatahtlikud tegelevad loomadega, kellel pole kodu. Kes on tänaval, näljas ja üksinda. Omanikuga looma võtmine võtaks ära võimaluse tänava loomal abi saada.
Soovitan panna kodus seina Feliway adapter, mis levitab kassile rahustavat lõhna, mida inimene ei tunne ja pakkuda talle söögiks Royal Canini Calm krõbinaid stressi ja agressiivsuse vastu.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu