Kassid

Küsimus: Mida teha, et kass lillepotist mulda välja ei kraabiks?08.09.2014

Tere!
Mul on selline mure, et mu kass (1 aasta ja 3 kuud, steriliseeritud, toakass) käib öösiti mu draakonipuud rüüstamas - kraabib potist mulda välja ja närib lehti. Olen kuulnud, et draakonipuu pidi kassidele mürgine olema. Mis ma teha saaksin, et ta mu taime rahule jätaks. Varem olen lillepotti hoidnud kuskil kõrgel riiulil või teises toas, kuid nüüd saime endale uue kummuti ja ma väga tahaks, et toas natuke ka rohelust oleks ja et ma saaksin oma puud seal kapi peal hoida.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Tegu on tõesti kassile mürgise taimega. Tuleb ilmselt siiski valida, et kas lill või kass. Loomakliinikutes olen näinud müügil ka üht rohelist geeli, mis on mõeldud kasutamiseks peenardes, ehk aitab ka lillepotis ja kass lõpetab mulla kaapimise. Kahjuks ei ole selle probleemi puhul mingit ime lahendust.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu