Kassid

Küsimus: Miks võib olla kassipoja väljaheide verine?02.10.2014

Võtsime varjupaigast kassipoja. Kassipoeg on umbes kahe kuu vanune. Koju toomise päeval panime tähele, et kassipojal oli kõht lahti ning väljaheide sisaldas ka verd. Arvasime, et see tuleneb stressirohkest päevast. Järgnevatel päevadel ei ole kassil enam kõht lahti olnud, kuid väljaheites esineb ikka vähekene verd. Söögiks oleme andnud Royal Canin Baby Cat krõbinaid ning vett. Vähekene oleme andnud ka 10% hapukoort. Kass on väga rõõmus, elav ning mänguhimuline.
Miks võib olla kassipoja väljaheide verine? Kas peaksime kiiremas korras loomaarsti poole pöörduma?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Võimalik, et varjupaigas sõi ta teist toitu, mis ei sobinud tema kõhule. Seega on võimalik, et kiisul on soolepõletik. Praegune toit on küll igati kvaliteetne ja enamasti ei tohiks kõhule pahasti mõjuda. Soovitan ikka konsulteerida loomaarstiga, sest selline väljaravimata jäetud kõhuprobleem võib muutuda krooniliseks ja edaspidises elus ebamugavusi põhjustada.
Kindlasti andke paar korda 10 päevase vahega ka ussirohtu. Enamasti soovitan anda tabletti mitte pastat, sest pasta on nõrgema toimega ja võib kõhulahtisust tekitada.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu