Kassid

Küsimus: Kas reisimisega kaasnev kassi oksendamine ja kakamine võib olla reisistress?04.11.2014

Tere!
Mul on isane kass üle ühe aastane. Elan korteris aga kuna töötan oma noormehe vanemate juures maakohas (kus ta saab õues ringi joosta), iga nädalavahetus olen teda väiksest saadik iga kord teda siia kaasa võtnud. Aga probleem on selles, et sõidu ajal ta iga kord kas oksendab või kakab. Vahepeal käisime Soomes ka, siis proovisin temaga reisi tablette, aga need ka ei aidanud. Ja kuna kassile meeldib nii korteris kui ka maal, ei tahaks teda mitte kaasa võtta.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Esiteks soovitan kohe seda, et enne sõitu ärge talle süüa andke. Teiseks soovitan mõnest paremini varustatud loomakliinikust uurida, et mis vahendeid neil on selleks otstarbeks. Erinevaid rahustavaid tooteid on alati saada olnud ja tean toodet nimega Calmex, mis on olemas ka tilkadena ja seega mugav kassile manustada.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu