Kassid

Küsimus: Mida teha ja kas peaksin muretsema, kui seni probleemideta käitunud kass kakas vaibale?14.11.2014

Tere!
Selline mure, et paar päeva tagasi kakas 4-aastane seni väga korralik olnud steriliseeritud kiisupreili vannitoa vaibale. Kusjuures pissinud oli oma kasti. Järgmine päev käis korralikult oma kastis (värske liiv). Ma ei oska sellele ainult mitte mingit põhjust leida, sest ta pole kunagi nii teinud, samuti ei ole ka kassi igapäeva elus miskit muutnud (toit, liiv, uued asjad vms). Ka ei olnud liiv mustem varasemast, tõsi, kuna ma puhastan liivakasti igapäevaselt sealt pissist liiva minema visates, siis kasti oli jäänud juba suht vähe liiva ja eks lõpp on ikka juba pisut mustem, kuid ei midagi sellist mida varem ei oleks olnud. Ainuke asi mille peale ma ise tulin, on see, et me oleme teinud pikema reisi plaane ning seejuures arutanud kiisule asenduskodu leidmist, et võib olla on kiisu tajunud miskit talle ebameeldivat meie meeleolust. Ma olen suht murelik, et äkki nii hakkabki olema, eile panin tagasi ka pestud vannitoa vaiba kuid senini pole õnneks veel miskit juhtunud (ei kasti ega vaibale). Mida teha ja kas peaksin muretsema?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Kui tegu on ühekordse juhtumiga, siis ma ei pööraks tähelepanu. Muretsema võib hakata siis, kui selline käitumine korduma hakkab.

Heade soovidega,
Marion
Kasside Turvakodu