Kassid

Küsimus: Miks on meie emane kass hakanud pissima ja kakama tuppa?20.11.2014

Umbes nelja aastane emane kass on hakanud pissima ja kakama tuppa kindlatesse kohtadesse. Umbes kaks aastat tagasi elasime teises kohas ning seal kakakas meie teadmata rõdule, kuid nüüd praeguses kohas elades on ta viimasel ajal hakanud esialgu kakama maha ja nüüd ka pissima! Umbes aasta tagasi võtsime ka teise kassi, kes on kastreeritud ja see kass kellega probleem on, tema on steriliseerimatta!

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Peate esmalt tegema kindlaks, et ega pole mõni tervisehäda tekkinud kassil ja alles siis võib hakata võimalike käitumishäirete peale mõtlema.
Alustame ka sellest, et te elate steriliseerimata kassiga koos, kellel on põhjust stressiks kordi rohkem kui opereeritud kassil