Kassid

Küsimus: Mis aitab, et kass ei kraabiks toa tapeeti maha?02.12.2014

Umbes 5-kuune kass kraabib tapeeti, juba kahes toas on ära rikkunud tapeedi. Mis aitaks, kuidas karistada?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Tapeedi kraapimine meeldib paljudele kassidele. Mina soovitan osta kassile mõnus kratsipuu. See on tavaliselt küüntele mõnusam, kui tapeet. Et innustada looma kratsipuud kraapima, võib puu peale vahest panna tilga palderjani. Lisaks aitab regulaarne küünte lõikamine vähem kahju tekitada. Kassi küüned kasvavad ruttu ja ilmselt peaks neid vähemalt paar korda kuus lõikama. Seda võib õpetada veterinaar. Oluline on teha seda nii, et kassi küünt ei vigasta.
Kassi korrale kutsuda saab mitmeti. Soovitan peale passida ja vee pritsist karistada, juurde teha ähvardavalt Kõšš. Järjekindlus viib sihile!