Kassid

Küsimus: Kuidas kassi reaktsioonidest aru saada, kas ta on viiuli ja suupilli mängust vaimustuses või see hoopis ärritab teda?11.12.2014

Tere!
Meil on 4-aastane emane kass. Kui abikaasa harjutab viiulit, suupilli või akordionit, tormab kass teisest toast kohale ja hakkab abikaasa käsi lakkuma ja kräunuma. Peab ütlema, et harjutamine on mulle täiesti talutav, abikaasa pole algaja. Kui mängib klaverit, jääb kiisu ükskõikseks. Kas nüüd kassile ei meeldi, et mu abikaasa pille mängib või on hoopis vastupidi. Kas tuleks kiisu kuuldes pillide mängimisest loobuda, kuna helid ajavad ta hulluks või on meie kiisu hoopis vaimustuses.
Ette tänades

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Usun, et sellise pillimängu juures on kindlasti helisid, mida meie ei kuule, aga mis kassile kostavad. Ma ei oska täpselt öelda, et kuidas need helid võiksid mõjuda, aga kui nüüd arvestada, et loom kuuleb kõik kordades võimendatult, siis võiks arvata, et sellised noodid on loomale rasked taluda. Täpselt kahjuks vastata ei oska.

Lugupidamisega,
Marion
Kasside Turvakodu