Kassid

Küsimus: Mida teha, kui kass laseb end täis, kui koju tuleme?28.01.2015

Tere. Selline probleem, et kass (võetud Kasside Turvakodust peaaegu 3 a tagasi, 5-aastane, isane, toakass korteris) laseb end iga kord täis (enamasti pissib, vahest ka teist häda), kui koju tulen/me. Varem oli see tal nagu periooditi, et mõnda aega lasi täis iga kord koju tulles, aga siis pikka aega oli jälle kõik ok. Nüüd on see aga olnud üle kuu aja (samas selle aja jooksul on olnud ka mõned ilusad korrad, kus ta on kenasti nurrudes vastu tulnud uksele) ja kuidagi lahti sellest ei saa. Kuidagi karistanud või hirmutanud me teda pole, et ta meid kartma peaks vm. Ülejäänud aja, kui kodus oleme, on hea kiisu - tuleb sülle, nurrub, tahab pai, käib ilusti liivakastis jne. Valju häält ei tohi ka teha või näiteks mööblit liigutada ja lärmi teha, siis ta hakkab kartma, ronib nt aknalauale kardina taha ja tihtipeale laseb ka täis end. Suve alguses sünnib ka beebi ja ei kujuta ette, kuidas siis olema saab. Mida teha?

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Tundub, et teil on üsna õrna närvisüsteemiga kass. Ma ei oskagi pikemalt analüüsida, sest ma ei saa täpselt aru, mis see "täis laskmine" tähendab. Igal juhul soovitan üritada temaga hästi kenasti käituda, sest kass peegeldab tagasi negatiivseid emotsioone.
Soovitan proovida rahustavat toitu, mida müüvad loomakliinikud. Selline kiisu võiks sellist sööki sööma jäädagi.
Loodan, et tegu ei ole tervisemurega ja olete selle endale välistanud!
Kui probleem ei kao, siis kirjutage turvakodu infosse info@kassideturvakodu.ee

Lugupidamisega,
Marion
Kasside Turvakodu