Kassid

Küsimus: Kuidas kodutut kassi koju kohandada, et ta kahele kodukassile kohe haigusi ei tooks?02.03.2015

Tere! Juba mitu aastat käib meie alevikus ringi valge kiisu. Meie kutsume teda lumepalliks. Oleme teda aastate jooksul söötnud kui ta küsima tuleb ja kui keegi koju tuleb siis vahest ta tuleb vastu ja tervitab. Ta on vist umbes 8 aastane ja me oleme ennegi mõelnud teda endale võtta. Ta ei ole kuri vaid pigem arg. Eile, kui koju tulin, siis ta tuli mu juurde nutma ja ma kutsusin ta enda juurde ning ta lasi ennast silitada ja paitada. Tõin talle süüa ja siis läksin kurvalt koju. Soov oleks ta kinni püüda, loomaarsti juurde viia, ära kastreerida jne. Kuid probleem on selles, et endal on juba kodus kaks hoiukodudest võetud kassi. Üks pärslane, kes sai võetud umbes 4 aastat tagasi ja praegu ta on 7, teine pikakarvaline kiisu kelle võtsime eelmisel suvel ja tema vanus on 6. Mõlemad on emased ja steriliseeritud. Me tahame, et kui me ta arsti juurde viime ja kui ta kodus paraneb, et ta siis mitte mingil juhul ei tooks teistele kassidele kaasa haigusi. Muidugi hoiaks teda alguses eraldi teistest kassidest aga hirm on ikka. Pole palju kogemusi tänavalt võetud kassidega ja sooviks väga nõu saada mida teha. Õue ei taha teda kohe üldse jätta, nii kurb on tema pärast, et magadagi ei saa.

Vastus: Marion Maksimov, Kasside Turvakodu asutajaliige, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Tere!

Neid haigusi ei ole just palju, mida see kass saab teie koju tuua. Kuna te nagunii oma jalanõudega toote koju kõike, mille peale see kass käinud on. Ainus asi mis võib ohustada, on kasside seenhaigus, aga seda põdevad kassid on väga rääbakad ja kriimud. Kõrvad, ninad karvutud jne. Ideaalis võiks oma vanad kassid olla muidugi viirushaiguste vastu vaktsineeritud ja enne kui uue vanadega kokku viite, võiks ta arstile ette näidata. Nädal või paar vannitoas on täiesti ok parema tuleviku nimel. Õuekassi elu on kindlasti karm ja väsitav.

Heade soovidega,
Marion