Kassid

Küsimus: Mis võib põhjus olla, et isane kass tuli küll koju, kuid nüüd istub akna alla ja kräunub?16.04.2015

Tere, paar päeva tagasi esitasin küsimuse isase steriliseeritud kassi teemal. Ta tuli täna ise koju tagasi. Sõi ja magas, uudistas majas ringi. Kuid nüüd ta istub akna all ja kräunub. Milles võib olla tema probleem? :'( Ma olin nii õnnelik, et ta tagasi tuli (täna sai nädal täis tema kadumisest) kuid nüüd, kui ta kräunub, jääb mulje, nagu ta tahaks tagasi minna, kust ta tuli! Ta oli must ja õline. Kõht oli ka tühi!

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kui kass on muidu harjunud õues käima ja hetkel te teda välja üldse ei lase, siis võib ta kräunuda küll just selleks, et ta tahab õue - mitte otseselt, et ta tahab sinna tagasi, kus ta see nädalake oli. Kui ta oli kojujõudes must ja õline, siis võib see tähendada, et ta oli see aeg kuskil kinni ja ei pääsenud koju.
Kui tahate olla kindlad, et ta enam kaugele ei läheks, siis soovitab kasutada õues käimiseks trakse. Siis saate ka näha, kuhu ta õue minnes suundub.