Kassid

Küsimus: Kui pikk on tavaliselt briti lühikarvaliste kasside eluiga?16.04.2015

Kui pikk on tavaliselt briti lühikarvaliste kasside eluiga?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Briti lühikarvaliste keskmine eluiga on tõukassi kohta üsna pikk – 14-20 aastat. Kuid kindla looma puhul mõjutavad eluiga mitmed faktorid – kas loom käib õues, kas ta on steriliseeritud, millist toitu te talle annate jne. Kui kass on tubane, saab kvaliteetset toitu ning vajaduselt korralikult arstiabi, siis võib ta elada tunduvalt kauem, kui muudel juhtudel.