Kassid

Küsimus: Kas peaks arstile pöörduma, kui kass on hakanud viimasel ajal oksendama?24.04.2015

Selline mure, et isane siiami tõugu kastreeritud kass (suvel saab 2-aastaseks) viimasel ajal oksendab väga tihti, kuskil ülepäeviti ja vahest ka mitu korda päevas. Muidu söögiisu on normaalne ja vett joob, mängib ja on aktiivne. Söögiks on Advance sterilized salmon&barley krõbinad ja saab ka gourmet konservi/pasteeti. Kodus on ka teine kass, kelle võtsime paar kuud tagasi seltsiks, tema ei ole kordagi oksendanud. Kass on varem ka oksendanud aga harva (karvapallid), kuna viimasel ajal on see sagedaseks läinud, kas peaks arstile minema näitama? Mainin veel ära, et kass on tubane, ei käi kunagi õues.

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kõige lihtsamateks põhjusteks võiks olla suurem karvapall, ussid või et toit ei sobi, kuid põhjus võib ka loomulikult olla tõsisem. Soovitaksin kassile anda karvapallipastat ja ussirohtu, kui ta seda hiljuti saanud pole. Kui sellest olukord ei parane, siis palun konsulteerige juba täpsemalt loomaarstiga, et kiisu murele lahendus leida.