Kassid

Küsimus: Mida teha, kui naabri kass on hakanud roosipeenrasse pissile käima, kas peangi oma lilledest loobuma?05.05.2015

Tere!
Elan eramajas ja maja ees on lillepeenar, roosiistikud jne. Lilled on silmailu pakkunud mitu aastat, aga nüüd on hakanud peenrasse hädal käima naabrite suur isane kass. Lilled surevad, täis on soristatud ka roose kattev loor. Olen proovinud kassi peletajat, aga tulemust pole. Arvan ka, et pole mõtet naabriga vestelda, sest hulkujaid kasse on ka küll ja kui juba keegi algust on teinud pissimisega, siis soristavad ka teised kiisud sinna.
Mida teha, kas pean oma lilledest ja istikutest loobuma?
Ette tänades

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kuna mina ei ole taimeekspert, siis kahjuks ei oska ma kommenteerida, kas kasside pissimine peaks nüüd olema kindel peenra surm. Kuid naabritega tasuks siiski rääkida – teie aed on siiski teie eravaldus, ning naaber peaks oma kassi enda territooriumil hoidma.