Kassid

Küsimus: Kuidas kassi võõrutada, et ta ei kitkuks küünistega meie uut vaipa?06.08.2015

Tere!
Panime maha uue vaiba. Kass kipub hoolega seal oma küüsi kitkuma, kuigi tal oma kitkumispuu olemas. Kuidas võõrutada?
Ette tänades

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Teie kass vöib eelistada ja tal võib olla mugavam horisontaalset pinda kratsida, soovitan proovida osta odav kraapimislaud, mida kass saaks põrandal kratsida - ehk ajab see vaibaisu ära. Lisaks on osades loomapoodides müügiv erilised peletavad spreid, mis kassi jaoks lõhnavad ebameeldivalt ja mida võiksite proovida vaibale pihustada. Inimese jaoks tootel halba lõhna ei ole, kuid kass peaks seda kasutades neist pindadest eemale hoidma.