Kassid

Küsimus: Mida teha, kui naaber hakkas meie kassi toitma ja nüüd ei tule ta enam tuppa?10.09.2015

Naaber hakkas minu kassile süüa andma ja oma tuppa laskma. Kui ma varem kassi hüüdsin, tuli ta alati tuppa, jooksuga kohe. Nüüd tuleb kiisu ainult terrassi peale magama, aga tuppa enam ei tule. Kui ma sülle võtan ja tuppa toon, tahab ta kohe õue tagasi. Mida teha, et kass oleks ainult meie pere kass?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kui Te lasete oma kassi vabalt õue jalutama, siis peate ka sellega arvestama, et kassil võib tekkida "lisaperesid" – eriti kui mujal saab ehk n-ö paremaid palasid. See, et küla peal käivale kassile uusi austajaid tekib, on tegelikult üsna tavaline.

Kui soovite, et kass ainult teie kodus oleks, siis on alati võimalus kassi mitte õue lasta. Ümberharjutamine võtab küll aega, kuid pole kindlasti võimatu. Teisalt soovitaksin ka rääkida naabrile oma murest ning loodetavasti jõuate kassi toitmise osas kokkuleppele, mis sobib mõlemale osapoolele.