Kassid

Küsimus: Mida teha, kui kass teeb aeg-ajalt oma "asja" vaibale?06.11.2015

Tere, võtsime umbes poolteist kuud tagasi varjupaigast 5-aastase kassi. Mure on aga järgnev. Nimelt kasutab preili oma kasti väga korralikult kõigi hädade tegemiseks aga 3 korda on ta teinud häda vaibale. Kahel korral siis, kui meid pole kodus olnud ja korra öösel. Potti hooldan igapäevaselt ja on näha, et ta kasutab potti igapäevaselt aga siis teeb meile vaibale jälle üllatuse. Ning see erineb sellest kakast, mis on potis. Potis on normaalne kaka aga vaibale on kolmel korral teinud sellise vedelamat laadi toote. Toit on olnud sama, seega ei peaks see tingima sellist totaalset väljaheite muutust. Hakkasin korra mõtlema ega see ei või olla sellest, et nädala sees on ta päeval üksi kodus. Kuidas saaksin talt selle harjumuse välja juurida?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kuna vaibale tehtav väljaheide on vedelam, siis on alust arvata, et tegu ei ole lihtsalt halva kombega, vaid põhjus võib seisneda ka milleksi muus. Nagu inimestel võib ka kassil olla õrnem seedimine ja mingi kindel toit, stress või muu faktor võib kõhu lahti teha – sellises olukorras ta ehk lihtsalt ei jõua oma liivakasti või üritab teile näitada, et tal on halb olla. Soovitaksin panna sinna kohta, kuhu ta häda on teinud, lisaliivakast. Kui kõhulahtisus ikka jätkub, pöörduksin ma loomaarsti poole – ehk on vaja kassi dieeti muuta või on põhjuseks mõni teine meditsiiniline mure.