Kassid

Küsimus: Mida teha kui kassipoeg käib öösel mu juukseid masseerimas ja see segab magamist?18.11.2015

Mul on selline probleem, et kass käib igal öösel mu juukseid nö masseerimas, ootab kuni ma magama jään ja tuleb suure nurrumisega masseerima nii nagu kassipojad ema kõhtu masseerivad, et piima saada. See pidi tähendama, et kass tunneb ennast turvaliselt. Meie kass on üsna varakult, juba kahe kuuselt, ema juurest ära võetud. Kuid vali nurrumine ja küünte peanaha sisse lükkamine ei ole mul juba pikemat aega lasknud magada. Olen proovinud ööseks ukse kinni panna, et kass ei tuleks magamistuppa, kuid ta kraabib ja nutab ukse taga nii kaua kui ma alla annan, sest see laseb veel vähem magada. Olen proovinud ka teda järjepidevalt eemale lükata, kuid seegi ei päästa, mõnikord aitab vaid korraks, siis ootab, et ma uuesti magama jään ja on jälle platsis. Kui ma paneks veepritsi padja alla ja pritsiks teda, kui ta hakkab tulema või sisiseks ta peale, kas see ei või panna teda mind vihkama, kui ma tema turvatundele nö kurjalt vastan? Mis või kas üldse miski aitab teda eemal hoida?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Juuste nätsutamine ja sõtkumine on varaselt ema juurest ära võetud kassipoegade puhul üsna tavaline. Kuna tema jaoks on see väga instinktiivne tegevus, siis loomulikult on ta segaduses ja ei saa aru, miks seda tal teha ei lubata – eriti kui ta on seda juba pikalt teinud. Kui tahate, et ta lõpetaks nätsutamise, arvan, et teil oleks kõige rohkem edu kassi magamistoast eemale hoidmisega - ning seda järjekindlusega. Loomulikult on see alguses väga raske, kuid mõne päeva-ööga peaks kass juba uuest olukorrast aru saama. See oleks tõenäoliselt pikas perspektiivis ka teile endale meeldivam variant, kui pimedas voodis vett pritsida.