Kassid

Küsimus: Miks kass istub liivakasti äärel, aga häda ei tee?27.11.2015

Kass (4,5 a) istub tihti liivakasti äärel, aga ei tee häda, samas on näha, et ta soovib urineerida? Pärast istumist lakub sabaalust. Kass on isane ja kastreeritud.

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Selline tegevus võib viitada meditsiinilisele murele ning soovitan Teil pöörduda kiiremas korras loomaarsti poole. Isased kastreeritud kassid on põie- ja kusejuhahädade suurim riskigripp ning Teie kass võib olla urineerimisega mõne haiguse tõttu hädas.