Kassid

Küsimus: Miks kass võtab soki või mänguasja hambusse, käib sellega ringi ja nagu nutaks?20.01.2016

Mul on 5 kuud tagasi lõigatud 5a kassitüdruk. On ühe korra pojad saanud. Esimesed päevad peale lõikust olid rahulikud. Aga järjest tihedamalt tulid talle imelikud nutuhood peale. Võtab ühe kindla mängukaru või soki hambusse, tuleb sellega trepist alla ja nagu nutaks. Nüüd teeb seda ikka tihti, suht iga päev. Enne lõikust juhtus ka seda, aga jube harva. Täiesti hämmingus, miks ta seda teeb ja kuidas sellest kombest vabaneda?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Fantoom-tiinus on emaste kasside puhul üsna tavaline, ka steriliseeritud isendite puhul - eriti juhul, kui ta nt. steriliseeriti jooksuaja läheduses. Pärast lõikust "möllavad" hormoonid veel mõnda aega edasi ning täielik rahunemine võib võtta kuni pool aastat.
Kindlasti ei ole selline stressirikas olukord ka kassile meeldiv ning soovitan tema olukorra parandamiseks proovida erinevaid rahustavaid vahendeid (krõbinad, spreid, tabletid - loomakliinkus müügis). Kui probleem jätkub veel pikalt, siis soovitan pöörduda loomaarsti poole.