Kassid

Küsimus: Miks kiisu näksab ja hammustab?23.01.2016

Tere
Saime nädal tagasi briti tõugu kiisu, paberiteta ja vene perest, kus oli täielik loomaaed. Mure on selline, pai tahab kiisu väga, siis ei hammusta, aga kui magama läheme, siis mõne hetke pärast, kui ta pikali visanud, teeb hoiatavat häält ja näksab. Isegi siis kui enam ei paita.

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kuna kass on tulnud perest, kus on palju teisi loomi, ei saa välistada, et tema käitumine tuleneb sellest, et mõni teine loom on teda ehk une pealt ehmatanud või kiusanud.
Kui kass koos teiega voodis magab, saab näksamise vältimiseks looma magamistuppa mitte lubada. Või järjekindlalt teda voodist sellise käitumis epeale ära ajada, et ta saaks aru, et nii ei tohi. Samas või ka olukord olla ajutine ja kui ta harjub ära, et enam ohtu unes pole, siis võib näksamine ka iseenenest kaduda. Uue elukohaga täielikult harjumine võib võtta parajalt aega ning kassi käitumine võib ka ise paraneda.