Kassid

Küsimus: Mida peaks tegema, kui kass kõrvetas oma vurrud ära?08.02.2016

2-aastane kiisu hüppas töötavale gaasipliidile ja kõrvetas kaenla alt karvu ning vurrud. Tundub, et suuremat häda siiski ei juhtunud, aga allesjäänud vurrud on ka kõik ikkagi otstest krussis. Lugesin erinevaid arvamusi, et vurrud ei kasvagi/kasvavad tagasi, aga selleks tuleb ikkagi ka need krussis otsad ära lõigata/ei tohi lõigata. Kas keegi teab anda professionaalset nõu ja kas seis ongi lootusetu?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kassi vurrud – nagu ka inimeste karvad – kasvavad, mingi hetk kukuvad välja ja uued kasvavad asemele. Vurrud kindlasti elu lõpuni kassil krussi ei jää, soovitan lasta tal lihtsalt rahulikult olla – vurrude lõikamiseks ei näe põhjust.