Kassid

Küsimus: Miks minu kass kraabib minu kotti ja pükse, kui kodust lahkuma hakkan?23.02.2016

Minu 7-8 kuune kiisutüdruk kraabib iga kord natuke minu kotti ja mõnikord ka pükse kui koju tulen ja kodust lahkuma hakkan. Ta on seda teinud juba väiksest kassipojast peale. Olen mõelnud, et kas see on sellepärast, et ta soovib oma inimest ja tema asju oma lõhnaga märgistada. Vahel ta teeb seda ka teistega (mees, külalised), aga põhiliselt ikkagi minuga.
Mõistan, et selle taga on ilmselt miski kiisule omane vajadus ja ei taha teda selle eest karistada, olen lihtsalt leebelt kiisu koti juurest eemale tõstnud. Aga pikemas perspektiivis oleks muidugi tore, kui kotid ja püksid terveks jääksid :). Kas on olemas mingit head lahendust sellele teemale?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kui on oht, et asjad tõesti saavad viga, siis müüakse loomapoodides vedelikke, mille lõhn on kassi jaoks ebameeldiv (inimese jaoks mitte!), millega saab asju "lõhnastada", või soovitan hoida väärtuslikemaid asju kapis. Muidu nautige seda, et teie kass teid niivõrd armastab! :)