Kassid

Küsimus: Kuidas harjutada kassi õues häda tegema?23.02.2016

Tere!
Kas on kuidagi võimalik õpetada kassi õues asjal käima? Me nimelt võtsime varjupaigast 7-kuuse (isase) kassi. Käib ilusti kastil. Kuna meil on suur aed ja võimalus kass välja lasta, siis võiks kass ju vahel ka õues oma asjad ära ajada. Hetkel aga olukord selline, et kass küsib tuppa selleks, et oma potile saada. Ta nagu ei oskaks seal õues oma asjadega hakkama saada. (Me ei taibanud varjupaigas ka küsida, et kas selline probleem võiks kerkida. Me ei plaaninud võtta kassi, kes ainult toas on). Hetkel olen proovinud varianti, kus tal pole muud võimalust, kui oma asjad õues ära ajada. Ega muud varianti vist polegi?
Ette tänades

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Arvan, et see, kass hoiab kodu ja tahab erinevates tegevusteks tuppa tulla, on vaid hea ja see vähendab riski, et ta kodust liiga kaugele jalutaks. Loomulikult võib ajapikku see harjumus tal muutuda, kuid hetkel näeks seda kui positiivset märki. Ja vastupidine olukord võiks ju olla veel hullem – on kasse, kes aastaid iga öö oma peresid üles ajavad, sest on nõus ainult õues oma hädasid tegema.