Kassid

Küsimus: Mida teha, et metsik kass hakkaks liivakastis on häda tegema?23.03.2016

Tere,
võtsin poolteist nädalat tagasi 5-kuuse kassipoja, kes on metsik. On varem elanud küll inimestega koos aga ei lase endale pai teha ja tahab väga peidus olla. Nüüdseks oleme saanud ta nii kaugele, et mängimise ja söömise ajaks tuleb ta välja ning öösiti tahab voodisse tulla. Niisama ta endale pai teha ei lase. Aga ilmselt on see harjumise asi. Küll aga on probleemiks see, et ta ei taha üldse oma liivakastis käia. Oleme pannud talle kaks liivakasti erinevate liivadega sinna kuhu ta on põrandale teinud aga aina jälle ta otsib endale uue koha ja laseb põrandale. Kusjuures need kohad kuhu ta laseb, ei ole üldse varjulised. Olen proovinud mänguhoos teda liivakasti juurde viia, aga ta keerab kohe otsa ringi. Mida teha?

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Kraapimine on küll kassile häda tegemise jooksul väga vajalik, kuid tihti on kogenematule loomale sobilik ka vaipa või muud kraapida. Liivakastiga looma hajrutada on väga lihtne, kui ta panna koos kastiga väiksemasse ruumi, kus muud sobilikku kraapimiskohta ei ole. Näiteks võiksite panna kassi ööseks WC'sse või vannituppa, mis oleks piisavalt väike ruum, et tal oleks lihtne liivakasti avastada. Samas, kui usaldus teie vahel on veel õrn ja kardate, et sellise eraldamise peale kass võiks solvuda, siis võite ka alustada sellega, et panete liivakasti mujale tehtud hädad – nt. salvrätti, millega puhastasite ära loigu, või kakajunni. See võib tekitada kassile selguse, et mille jaoks see kast ikkagi mõeldud on.