Kassid

Küsimus: Kas peaksin muretsema, kui isane kastreeritus pooleteist aastane kass sätib ennast ikka mängukiisule selga?23.03.2016

Tere,
Palun nõu - kass on aasta ja viie kuune, isane, kastreeritud (kui oli 6-kuune). Nüüd umbes 2 nädalat tagasi avastasin, et sätib end kenasti oma mängukiisule selga teatud asendisse ja teeb ka vastavaid liigutusi. Kas peaksin millegipärast muret tundma? Tegu ju kastreeritud kassiga. Käib kenasti liivakastis ja on tubane aktiivne kiisu, mänguhimuline. Vahel ka jutukas. Kassil on üks perenaine. Toiduks põhiliselt Specific kuivtoit ja Felixi pakitoit.

Vastus: Ida Metsis, MTÜ Kasside Turvakodu vabatahtlik, MTÜ Kasside Turvakodu, www.kassideturvakodu.ee

Ka kastreeritud kassil võivad kergemad sugutungid tekkida – seda võib näha ka kahe kassiga kodudes, kui kastreeritud isane ikka üritab emasele selga ronida. Muretsemiseks, usun ma, et põhjust ei ole – kui just tegevus teid meeletult ei häiri.